Imprezy firmowe na arenie do paintballa

Paintball to częsta atrakcja imprez firmowych. Jednak samo strzelanie do siebie pociskami z farbą to za mało, żeby event firmowy zaliczyć do udanych. Jak zaplanować imprezę firmową na arenie do paintballa, żeby wszyscy dobrze się bawili, a zespół miał okazję do integracji?

Eventy firmowe – impreza integracyjna czy piknik rodzinny?

Organizując eventy firmowe każdorazowo powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie o cel imprezy. Inaczej przygotujemy imprezę, której zadaniem jest zintegrowanie zespołu pracowniczego, a inaczej piknik rodzinny, podczas którego będziemy budować wizerunek przedsiębiorstwa troszczącego się o pracowników i ich rodziny.

Impreza integracyjna

imprezy firmowe paintball
W scenariuszu firmowych imprez integracyjnych powinniśmy uwzględnić zasadę, która w dawnych czasach przyświecała karnawałowi – czasu poza czasem, w którym wolno przekraczać granice i nie przestrzegać konwenansów. To nawiązanie do karnawałowego szaleństwa dotyczy przede wszystkim obrócenia hierarchii pracowniczej, za sprawą czego dotychczasowi przełożeni stają się bliżsi swoim podwładnym. Planując drużynowego paintballa zatroszczmy się więc o to, żeby drużyną nie dowodziła osoba, która na co dzień przewodzi zespołowi pracowniczemu. Z drugiej strony, nie poddawajmy się pokusie tworzenia drużyn złożonych wyłącznie z szeregowych pracowników i tylko z przełożonych. Taki podział może zaognić wcześniejsze antagonizmy i z pewnością przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego.

W planie eventu firmowego, w trakcie którego chcemy zintegrować pracowników nie może zabraknąć czasu na swobodną interakcję. Zorganizowana zabawa to jedno, przysłowiowa „posiadówka” czy „nasiadówka” przy grillu lub ognisku to coś zupełnie innego. O ile w grze mamy określone ramy i zadanie do wykonania, o tyle przy piwie i pieczonej kiełbasce możemy porozmawiać o swoich zainteresowaniach, poglądach – o tym wszystkim, co sprawia, że druga osoba staje się nam bliższa. Warto również pamiętać o tym, że dobra impreza ingerencyjna wcale nie musi się skończyć dziurą w pamięci.

Piknik rodzinny

Piknik rodzinny to impreza firmowa o szczególnym charakterze. Przyświeca jej chęć nawiązania relacji z rodzinami pracowników oraz pokazania się jako firma, która troszczy się nie tylko o swoich pracowników, ale również ich rodziny. Arena do paintballa to wciąż nieczęsty wybór jeśli chodzi o organizację firmowych pikników rodzinnych, a szkoda, bo paintball to zabawa dla całej rodziny.

Przymierzając się do organizacji rodzinnych eventów firmowych z paintballem w tle powinniśmy się jednak upewnić, że wybrana przez nas arena oferuje również atrakcje dla dzieci. Najlepiej, gdyby były to także atrakcje paintballowe, takie jak nasz Paintball MINI. Wówczas dzieci nie będą czuły się wykluczone i z pewnością nie będą miały czasu na nudę.

Żaden dobry piknik rodzinny nie może się obejść bez grilla i pieczonej kiełbaski. To kolejny punkt programu, który w łatwy sposób możemy przeobrazić w prawdziwą atrakcję dla dzieci. Obok kiełbasek możemy zorganizować pieczenie pianek. Ich słodkiemu smakowi z pewnością nie oprą się również rodzice.

Kontakt


Masz pytania? Zadzwoń teraz!

 

05-807 Podkowa Leśna
ul. Gołębia 42

www.paintpark.pl
e-mail: biuro@paintpark.pl

UWAGA!
Dla osób poniżej 16 roku życia: Oświadczenie dla osób niepełnoletnich

1 + 10 =

Paintpark - Paintball Podkowa Leśna

Paintpark – Paintball Podkowa Leśna

Milanowiecka 4
05-840 Brwinów